הסרת שיער – לייזר או אינפרא אדום?

קליניקות רבות להסרת שיער מציעות מספר שיטות להסרת השיער. הטיפול מותאם באופן אישי לצרכי הלקוחה או הלקוח ותלוי כמובן בתקציב, ברמת ההשקעה ובמוכנות של המטופל כמו גם בנתונים כמו התאמה לטיפול, סוג עור וסוג שיער, גיל, פרופיל הורמונלי ועוד. שני סוגי הטיפולים הבולטים כיום בתחום הסרת השיער הם הסרת שיער בלייזר או הסרת שיער באינפרא אדום (IPL).

מטופלות ומטופלים רבים מתלבטים בין שני הטיפולים ולא ממש יודעים מה יהיה להם טוב יותר ומתאים יותר. העובדה ששני הטיפולים מבוססים על טכנולוגיות מתקדמות, לשניהם יש את אותן תופעות לוואי ושניהם בדרך כלל מוצעים במחירים זהים או לפחות דומים מבלבלת אפילו עוד יותר את הלקוחות.

היתרון המשמעותי של טיפולי אינפרא אדום על פני הסרת שיער בלייזר נוגע בעיקר למי שיש לו עור כהה. אנשים בעלי עור כהה בדרך כלל לא יכולים לעבור טיפולי הסרת שיער בלייזר כיוון שמכשירי הלייזר מתקשים לאבחן את מיקום זקיקי השערה ולכן אחוזי ההצלחה הם נמוכים מאד. טכנולוגיית האינפרא אדום הביאה לפתרון בחלק מהמקרים והיום אנשים בעלי עור כהה יכולים לעבור טיפולים של אינפרא אדום כדי להסיר את השיער המיותר.

אם זאת, חשוב מאד לבחור בקליניקה בה המטפל מכיר ושולט במכשירי האינפרא האדום כיוון שיש צורך בהתאמה מיוחדת של המכשיר לשימוש על אנשים עם עור כהה. בשני המקרים, גם בטיפולי הסרת שיער בלייזר וגם בטיפולי הסרת שיער באמצעות אינפרא אדום, לא ניתן לסייע לאנשים בעלי שיער ג'ינג'י או בלונדיני או כל שיער בגוון בהיר מאד.

אחוזי הצלחה דומים

בין שני הטיפולים האלו, טיפולי הסרת שיער בלייזר וטיפולי אינפרא אדום, אחוזי ההצלחה הם יחסית זהים. אחוזי ההצלחה של טיפולי הסרת שיער בלייזר נעים בין 80-90 אחוזים לאחר חמישה טיפולים, המספר הממוצע של טיפולים. טיפולי אינפרא אדום זהים מבחינת ההצלחה – גם אחוזי ההצלחה שלהם נעים סביב ה-80 אחוזים לאחר מספר טיפולים דומה.

אז איך מחליטים איזה טיפול לעשות?

השאלה הזו היא שאלה אינדיבידואלית מאד. הסוד הוא לקבל ייעוץ בקליניקה איכותית ומקצועית שמבינה עניין. צוות היועצים או המטפלים צריך לשלוט בכל הפרטים על שני סוגי הטיפול ולתת לכם את האינפורמציה המורחבת, כך שתוכלו לעשות את השיקול שלכם ולמצוא את ההבדלים שיעזרו לכם לבחור את סוג הטיפול המתאים לכם.

ההמלצה שלנו: לפני שאתם מתחייבים לכל סוג של טיפול ומשלמים לקליניקה מסוימת, קבעו פגישות ייעוץ בכמה קליניקות ומכונים להסרת שיער שמציעים את שני סוגי הטיפולים. קבלו את האינפורמציה על הטיפולים מכמה מקומות במקביל ותוכלו לבחור גם בקליניקה המקצועית ביותר וגם בסוג הטיפול המותאם לכם, לאחר שקיבלתם המון מידע.

אין תגובות