באילו מקרים קרטוקונוס יצריך השתלת קרנית בעין?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת הגורמת לקרנית להידלדל, לבלוט ולשנות צורה. מצב זה יכול לגרום לאובדן ראייה אם אינו מטופל, ובמקרים מסוימים המטופלים יצטרכו לעבור השתלת קרנית בעין. באילו מקרים? המשיכו לקרוא.

קרטוקונוס היא מחלה מתקדמת, מה שאומר שאם היא לא מטופלת נכון היא רק מחמירה עם הזמן ואינה דועכת. בשלביה הראשונים של קרטוקונוס, ניתן לטפל בבעיה זו באמצעות משקפיים ועדשות מגע רכות. בשלביה המתקדמים של המחלה, יהיה עדיף להשתמש בעדשות מגע קשות ואף במקרים מסוימים לעבור השתלת קרנית בעין.

למה מובילה בעיית קרטוקונוס?

קרטוקונוס היא מחלת עיניים מתקדמת הגורמת לקרנית להידלדל, לבלוט ולשנות את צורתה. מצב זה יכול לגרום לאובדן ראייה אם אינו מטופל נכון. ברוב המקרים, קרטוקונוס מתפתח בדרך כלל בעין אחת תחילה ולאחר מכן עובר לעין השנייה.

כמו כן קרטוקונוס משפיע גם על גודל האישון ועל האופן שבו האור חודר לעין. במקרים של קרטוקונוס בהם אין טיפול זמין או אין אפשרות לטיפול, חולים עשויים להיות זכאים להשתלת קרנית על מנת לשמר את הראייה. זאת, בהנחה שסוגי טיפולים אחרים לא צלחו.

באילו מקרים קרטוקונוס ידרוש השתלת קרנית?

קרטוקונוס עשוי לדרוש השתלת קרנית אם הוא הופך להיות חמור מדי או אם הוא לא משתפר עם הטיפול. כמו כן, ישנם אנשים אשר דוחים את הטיפול בבעיה זו מתוך חששות או סיבות אחרות, מה שעשוי להוביל לפגיעה נוספת בקרנית העין.

חשוב לזכור כי קרנית העין היא אחד מהאיברים הרגישים ביותר באזור זה של הגוף, מה שהופך את הקרנית לפגיעה במצבים של מחלות עיניים ובעיות שונות. על מנת להימנע מהסתבכות רפואית ובריאותית, יהיה חשוב לטפל בבעיה זו כבר כאשר היא מופיעה.

מדוע חשוב לקבל ייעוץ רפואי לפני טיפול בקרטוקונוס?

חשוב לקבל ייעוץ רפואי לפני טיפול בקרטוקונוס בגלל הסיבוכים הפוטנציאליים שעלולים להתרחש. אם אתם חווים תסמינים כלשהם של קרטוקונוס, חיוני לפנות לטיפול רפואי מרופא המתמחה במצב זה. ככל שתקדימו לטפל בבעיה, כך הרופא יוכל למצוא עבורכם טיפולים לא פולשניים.

במקרים בהם צריך להתערב כירורגית, טיפול בבעיה זו לרוב יצריך התערבות כירורגית מינימלית (לא פולשנית). הטיפול בבעיה זו לרוב אינו כואב או מלווה באי נוחות, ככה שחשוב לא לדחות את הטיפול בבעיה ולהגיע לרופא בהקדם. אם אתם זקוקים לייעוץ רפואי, זכרו שלא לקבלו מהאינטרנט בלבד. גם אם יהיה מקיף.

אין תגובות